دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رسما اسناد مربوط به پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورن را منتشر کرده است.این اسناد نشان می‌دهد آقای ترامپ پولی را که دیوید کوهن به عنوان حق‌السکوت به خانم دنیلز پرداخت کرده پس داده است.
برای دریافت آخرین فیلترشکن ها به کانال فیلترکات در تلگرام بپیوندید


https://telegram.me/filtercutدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رسما اسناد مربوط به پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورن را منتشر کرده است.
این اسناد نشان می‌دهد آقای ترامپ پولی را که دیوید کوهن به عنوان حق‌السکوت به خانم دنیلز پرداخت کرده پس داده است.
روز چهارشنبه نهاد “درستکاری دولت” متوجه شد آقای ترامپ باید این پرداخت‌ها را در اسناد مربوط به فعالیتهای مالی خود منتشر می‌کرده است.
این اسناد نشان می‌دهند رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ بین ۱۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار به آقای کوهن پرداخته است.
رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اطلاع از پرداخت ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت به خانم دنیلز را تکذیب کرده بود.
کاخ سفید در حاشیه این اسناد متذکر شده است که تنها در راستای “شفافیت” این اسناد را منتشر کرده وگرنه مجبور به این کار نبوده است.
با این همه دیوید اپل جانشین رییس نهاد ناظر بر درستکاری دولت در نامه‌ای به راد روزنستاین، معاون دادستان کل کشور نوشته است پرداخت‌های انجام شده به آقای کوهن حکم “دین” را دارد.
در این نامه تازه‌ترین اسناد مربوط به فعالیت‌های مالی رییس جمهوری در کنار اسناد مالی مربوط به سال گذشته برای معاون دادستان کل کشور ارسال شده و آمده است این اسناد ممکن است به تحقیقات در جریان دادستانی کل کشور مرتبط باشد.راد روزنستاین بر تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی آقای ترامپ با روسیه نظارت می‌کند.
پرداخت به استورمی دنیلز می‌تواند برای رئیس جمهوری آمریکا دردسر ساز شود چرا که ممکن است به نوعی استفاده غیرقانونی از منابع مالی کارزار انتخاباتی محسوب شود.
اسناد و مدارک مربوط به پرداخت‌های آقای کوهن ماه گذشته در یورش ماموران اف‌بی‌آی به منزل او توقیف شد. وکیل آقای ترامپ درحال حاضر موضوع تحقیقات پلیس فدرال است.
آقای ترامپ گفته بود از اینکه وکیلش درست پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ مبالغی را به این هنرپیشه پورن پرداخت کرده بی‌خبر است.
پرداخت‌های آقای ترامپ به وکیلش اولین بار دو هفته پیش توسط رودی جولیانی یکی دیگر از وکلای رییس جمهوری در یک مصاحبه تلویزیونی فاش شد.
آقای جولیانی در این مصاحبه گفت این پرداخت‌ها برای “ساکت نگه داشتن خانم دنیلز بوده که به دروغ” ادعا کرده با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته است. آقای جولیانی در آن مصاحبه تلویحا گفت این ادعاها می توانست شانس آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را کاهش دهد.


کمی پس از این مصاحبه رئیس جمهوری آمریکا گفت آقای جولیانی را تازه استخدام کرده و او “هنوز ماجرا دستش نیامده است.”
همینطور روز چهارشنبه کمیته اطلاعات سنا نتیجه‌گیری نهادهای اطلاعاتی کشور مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات به نفع ریاست جمهوری آقای ترامپ را تایید کرد.
یافته‌های این کمیته با نتیجه‌گیری کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان که در ماه مارس منتشر شد در تضاد است.
این کمیته ادعاها در مورد تلاش کرملین برای کمک به موفقیت کارزار انتخاباتی آقای ترامپ را رد کرده بود.