پریسا مقتدی، کارگردان و بازیگر تئاتر از سوی حسین طاهری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد ایران به ریاست مجموعه فرهنگی- هنری تئاتر شهر منصوب شد.
این نخستین باری است که یک زن مدیریت بزرگترین مجموعه سالن‎های تئاتر ایران را در اختیار می‌گیرد.

خانم مقتدی که دانش آموخته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر و معماری است پیش از این به مدت چهار سال مدیریت برنامه‌ریزی و هماهنگی و معاونت اجرایی تئاتر شهر را بر عهده داشته و یک‌سال هم مدیر تالار سنگلج بوده است.
به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، پریسا مقتدی متولد ۱۳۴۹ در شیراز و بازیگر و کارگردان تئاتر است.
او لیسانس برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه شیراز و فوق‌لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر و معماری دارد و فارغ‌التحصیل دوره یک‌ساله فیلم‌سازی انجمن سینمای جوان ایران و دوره یک‌ساله بازیگری از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است.
ریاست فرهنگسرای سرو، مدیر هنری فرهنگسرای سرو (بانو) و مسئول انجمن نمایش فرهنگسرا، مدیر هنری تالار هنر، عضو هیئت مؤسس انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر، سرپرست مجموعه تئاتر شهر (از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰) از دیگر مسئولیت‌های خانم مقتدی بوده است.
در حوزه کارگردانی تئاتر، خانم مقتدی اکنون نمایش “آنتراکت بی‌آنتراکت” را در تالار سایه و در حوزه بازیگری نمایش “تانگوی تخم‌مرغ داغ” به کارگردانی هادی مرزبان را در تالار وحدت بر روی صحنه دارد.
پیش از او اتابک نادری ریاست تئاتر شهر را بر عهده داشت.
تئاتر شهر در سال ۱۳۴۶ در چهارراه ولی عصر تهران افتتاح شد و در تمام این سال‌ها بخش عمده ای از آثار نمایشی ایران در این مجموعه روی صحنه رفته است.
این مجموعه در حال حاضر پنج سالن فعال دارد که عبارتند از: سالن اصلی، سالن چهارسو، سالن قشقایی، سالن سایه و کارگاه نمایش که در مجموع نزدیک به هزار نفر گنجایش دارند.