بهرام بیضایی همیشه در صدر لیست دریافت نشان “ایسفا” بود اما از آنجا که او در خارج از ایران سکونت دارد این امکان وجود نداشت تا اینکه مدتی پیش با بیضایی تماس گرفتند و از او خواست این نشان را بپذیرد. شب گذشته در ششمین جشن فیلم کوتاه مستقل  نشان “ایسفا” در غیاب بهرام بیضایی به او اهدا شد.
در ادامه مراسم کیانوش عیاری و ایرج رامین فر به صورت نمادین روی صحنه آمدند تا نشان “ایسفا” را تقدیم بیضایی کنند، البته این نشان روز گذشته توسط محمدرضا درویشی، موسیقیدان شناخته شده، در خارج از ایران به این کارگردان اهدا شد.
مجید برزگر، رییس انجمن فیلم کوتاه با توضیح اینکه پیش از این نشان “ایسفا” به هنرمندانی چون عباس کیارستمی، رخشان بنی اعتماد، ناصر تقوایی و کیانوش عیاری اهدا شد، افزود بهرام بیضایی همیشه در صدر لیست دریافت نشان “ایسفا” بود اما از آنجا که او در خارج از ایران سکونت دارد این امکان وجود نداشت تا اینکه مدتی پیش با بیضایی تماس گرفتند و از او خواست این نشان را بپذیرد. 
به گفته برزگر، بیضایی در‌‌ همان تماس گفت تا زمانی که کار جدی نداشته باشد به ایران باز نمی‌گردد و از آنجا که کار جدی برای او فیلمسازی است است ابراز امیدواری کرد که به زودی این امکان برای او فراهم شود.