جایزه گلشیری برگزیدگانش را اعلام کرد

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در مراسمی که جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) برگزار شد، برگزیدگانش را اعلام کرد.

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در مراسمی که جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) برگزار شد، برگزیدگانش را اعلام کرد. در این مراسم از تلاش گلی ترقی در عرصه داستان‌نویسی تقدیر شد.

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری
سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری
مراسم سیزدهمین دوره جایزه گلشیری، جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) در خانه فرزانه طاهری، مدیر عامل بنیاد گلشیری و همسر این نویسنده فقید برگزار شد. در این مراسم بنیاد گلشیری برگزیدگان سیزدهمین دوره‌اش را اعلام کرد.
مجموعه داستان‌های «هوای گرگ و میش» نوشته محسن عباسی و «کاج‌های مورب» نوشته علی چنگیزی به طور مشترک به عنوان بهترین مجموعه داستان شناخته شدند و جایزه بنیاد گلشیری را به دست آوردند.
«دکتر داتیس» نوشته حامد اسماعیلیون هم جایزه بنیاد گلشیری برای بهترین رمان اول سال ۱۳۹۱ را از آن خود کرد. همچنین از رمان «رمانس دانشگاهی مرگبار» نوشته محمود سعیدنیا تقدیر شد.
در این مراسم گروهی از نویسندگان ایران، اشخاصی مانند محمود دولت‌آبادی، بابک احمدی، بهمن فرمان‌آرا، ضیاء موحد، حسین سناپور و مژده دقیقی شرکت کرده بودند.
در مراسم سیزدهمین دوره جایزه گلشیری لوح تقدیری هم به گلی ترقی، نویسنده نام‌آشنای ایرانی به خاطر تلاش او در عرصه داستان‌نویسی تعلق گرفت. خانم ترقی در فرانسه سکونت دارد و به همین دلیل نتوانست در این مراسم شرکت کند.
سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری بدون برخورداری از حمایت دولت برگزار شده است.
سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد در آبان ماه ۹۲ از آمادگی وزارت ارشاد برای حمایت از جوایز و مراکز خصوصی و مستقل فعال در حوزه‌ ادبیات خبر داده بود. اما فرزانه طاهری گفته بود: «اگر منظور از حمایت، حمایت مالی باشد که من مطلقاً با آن مخالفم زیرا معتقدم اگر این اتفاق رخ دهد، جوایز خصوصی (و به طور کلی “ان‌جی‌او”‌ها) ماهیت خود را از دست می‌دهند.»
مدیر عامل بنیاد هوشنگ گلشیری درباره وضعیت کتاب‌های متوقف مانده و توقیف شده‌ هوشنگ گلشیری در وزارت ارشاد گفته بود: «متأسفانه پرونده‌ کتاب‌های گلشیری هنوز مسکوت است و من هم امیدی به انتشارشان ندارم، زیرا تغییر دیدگاه و رویکرد خاصی در ارشاد و اداره‌ کتاب ندیده‌ام.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *