هرانا، وب‌سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز به‌نقل از صفحه فیس‌بوک محمد محبیان، پسر وی، این خبر را تأیید کرده است. محمد محبیان در این‌باره نوشته است: «حبیب که برای تعطیلات به ماسوله مسافرت کرده بود و بدون مشغول بودن به هیچ‌گونه فعالیت فرهنگی توسط گروهی که مخفیانه او را ردیابی کرده بودند دستگیر و به بازداشتگاه انتقال داده شد.»حبیب محبیان، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ که چند سال پیش از آمریکا به ایران بازگشت، در شهر ماسوله در گیلان بازداشت شد.
حبیب محبیان، خواننده، آهنگساز و نوازنده موسیقی پاپ
حبیب محبیان، خواننده، آهنگساز و نوازنده موسیقی پاپ
وب‌سایت محلی «دیار میرزا» نوشت حبیب محبیان که به نام کوچکش «حبیب» شناخته می‌شود، عصر روز سه‌شنبه ۱۷ تیرماه «در حالی که مشغول ساخت کلیپ تصویری در شهرک تاریخی ماسوله در استان گیلان بود توسط نیروهای انتظامی با تمامی عوامل ساخت ویدیو کلیپ، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.»
هرانا، وب‌سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز به‌نقل از صفحه فیس‌بوک محمد محبیان، پسر وی، این خبر را تأیید کرده است. محمد محبیان در این‌باره نوشته است: «حبیب که برای تعطیلات به ماسوله مسافرت کرده بود و بدون مشغول بودن به هیچ‌گونه فعالیت فرهنگی توسط گروهی که مخفیانه او را ردیابی کرده بودند دستگیر و به بازداشتگاه انتقال داده شد.»
«حبیب» در سال ۱۳۸۸ به ایران برگشت و در رامسر اقامت گزید. بازگشت او به ایران واکنش‌های متفاوتی برانگیخت. در آن زمان برخی سایت‌ها در ایران نوشتند که چون وی از معدود خواننده‌های خارج از کشور است که فعالیت سیاسی علیه حکومت نداشته به همین دلیل دولت محمود احمدی‌نژاد از آمدن وی به ایران استقبال کرده است.
این خواننده موسیقی پاپ پس از بازگشت به ایران درخواست مجوز انتشار آلبوم جدید خود را به وزارت ارشاد داد اما تاکنون پاسخ مثبتی به این درخواست داده نشده است.
با این حال کتاب «مرد تنهای شب» وی در فروردین ۱۳۹۳ مجوز انتشار گرفت و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.
ترانه‌های «مادر»، «مرد تنهای شب»، «شهلای من»، «سلام همسایه»، «ببار ای برف» و «جوونی» از کارهای معروف «حبیب» هستند.