حبیب خواننده مشهور ایرانی که در دهه پنجاه خورشیدی با اجرای ترانه مرد تنهای شب و مادر به شهرتی فراگیر رسید، صبح روز جمعه بر اثر ایست قلبی در روستای نیاسته کتالم رامسر در گذشت. آقای حبیب سال های گذشته را در ایران به سر می برد و چند ترانه در بازار غیر رسمی موزیک ایران منتشر کرد اما هیچگاه موفق نشد، مجوز انتشار آلبوم و اجرای صحنه ای دریافت کند. حبیب سابقه مشکل قلبی داشته است.خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که حبیب محبیان، خواننده و ترانه‌سرای ایرانی در سن ۶۳ سالگی درگذشته است.
رسانه‌های ایران به نقل از مسئولان اورژانس مازندران گزارش داده‌اند که حبیب محبیان به دلیل ایست قلبی در شمال ایران درگذشته است.
مرکز اورژانس مازندران، به خبرگزاری مهر گفت که صبح امروز جمعه ۲۱ خرداد “طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد که پس از حضور در محل متوجه شدیم فردی که دچار ایست قلبی شده حبیب محبیان خواننده موسیقی ایرانی است”.
حبیب بعد از انقلاب ایران به آمریکا رفت و سال‌ها در لس‌آنجلس به خوانندگی ادامه داد. او حدود شش سال پیش برای ادامه فعالیت به ایران بازگشت.
ورود او به ایران با واکنش چهره‌های محافظه‌کار رو به‌رو شد و به همین دلیل موانعی برای حضور دوباره او در صحنه موسیقی ایران به وجود آمد.
+ بیشتر بخوانید: حبیب محبیان؛ ‘مرد تنهای منتظر’دو سال پیش هنگامی که در شمال ایران مشغول ساخت یک ویدیو کلیپ بود بازداشت٬ و بعد از یک روز به قید وثیقه آزاد شد.

او پاییز سال گذشته برای اهدای یک جایزه به جشن “موسیقی ما” در تهران دعوت شد. در این مراسم حبیب گفت: “من بدون گیتار فلجم و تا به حال بدون آن روی صحنه نیامده‌ام.”
حبیب بعد از سال‌ها تلاش موفق نشد اجرای رسمی در ایران داشته باشد یا آلبومی منتشر کند.
او نخستین آلبومش را به نام ‘مرد تنهای شب’ پیش از انقلاب منتشر کرد.
پس از انقلاب هم دوازده آلبوم در خارج از ایران ارائه داد. مادرو شهلای من از ترانه‌های معروف او هستند.