خشم رسانه‌های حکومتی از برگزاری شوی «لباس خلاقانه» در دانشگاه الزهرا

برگزاری یک شوی لباس در دانشگاه “الزهرا”ی تهران، خشم رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران را برانگیخته است. روزنامه‌ی “کیهان” با انتقاد از برگزاری این شو، از مسوولان این دانشگاه خواسته تا با برگزارکنندگان آن برخورد انضباطی کند.در تصاویر شوی لباس “خلاقانه” که هفته‌ی گذشته در دانشکده هنر دانشگاه ویژه دختران “الزهرا” برگزار شد، دختران دانشجو در پوشش‌هایی که به لباس‌های بالماسکه شباهت دارد، دیده می‌شوند.

Fashion-Show-Alzahra-18تقاطع: برگزاری یک شوی لباس در دانشگاه “الزهرا”ی تهران، خشم رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران را برانگیخته است. روزنامه‌ی “کیهان” با انتقاد از برگزاری این شو، از مسوولان این دانشگاه خواسته تا با برگزارکنندگان آن برخورد انضباطی کند.
در تصاویر شوی لباس “خلاقانه” که هفته‌ی گذشته در دانشکده هنر دانشگاه ویژه دختران “الزهرا” برگزار شد، دختران دانشجو در پوشش‌هایی که به لباس‌های بالماسکه شباهت دارد، دیده می‌شوند.
این در حالی است که مسوول ارتباط با رسانه‌های دانشگاه “الزهرا” با رد برگزاری هرگونه “شو” یا مراسم “مُد” در این دانشگاه به “باشگاه خبرنگاران” گفته که این برنامه، ژوژمانِ دانشجویان برای امتحان پایان ترم درس “ارائه مد” در دانشکده‌ی هنر و «یک کار کاملا درسی و دانشکده‌ای» بوده است.
صدیقه عباسی با بیان این‌که «بردن دوربین در کلاس مانعی نداشته و عکس‌ها توسط خود دانشجویان گرفته شده» احتمال داده که انتشار عکس‌ها در فضای مجازی «شیطنت برخی از دانشجویان» بوده باشد.
این در حالی است که منصور حسامی، رییس دانشکده هنر دانشگاه “الزهرا” به خبرگزاری “دانشجو” (متعلق به بسیج دانشجویی) گفته که عکس‌های گرفته‌شده «کاملا مغایر با دستورات و قوانینی بود که به دانشجویان و استادان اعلام شده است».
او با تاکید بر این‌که «برگزاری این کلاس‌ها متناسب با سرفصل دروس برگزار می‌شود و در برخی موارد با شئونات فرهنگی اجتماعی و دینی مغایرت پیدا می‌کند» افزوده: «به دلیل ماهیت خاص دانشگاه الزهرا و اختصاصی بودن آن به دانشجویان دختر، ما همیشه این تذکرات را در خصوص پرهیز از چنین حرکاتی می‌دهیم اما متاسفانه شیطنت بعضی از دانشجویان را بعضا شاهد هستیم که به هیچ عنوان آن را تایید نمی‌کنیم.»
آقای حسامی در پایان از «برخورد قطعی با مسوولان و مسببان برگزاری این شوی لباس» خبر داده است. برخوردی که روزنامه‌ی کیهان نیز خواهان آن شده است.
این روزنامه‌ی در شماره‌ی روز چهارشنبه (۳۰ دی-۲۰ ژانویه) خود در مطلبی با عنوان کارناوال ضدفرهنگی به دانشگاه الزهرا رسید! نوشته: «دانشگاه با اهرم‌هایی همچون تذکر کتبی و احضار به کمیته انضباطی و… می‌تواند و باید با این‌گونه ناهنجاری‌های اخلاقی که منشأ و مبدأ آن دانشگاه بوده است، برخورد جدی و قاطع نماید؛ وگرنه توجیه کردن این قبیل اقدامات زننده، به مثابه همکاری و همراهی با برهم‌زنندگان نظم اخلاقی و هنجاری محیط مقدس دانشگاه است.»
Fashion-Show-Alzahra-21
Fashion-Show-Alzahra-20
Fashion-Show-Alzahra-19
Fashion-Show-Alzahra-17
Fashion-Show-Alzahra-15
Fashion-Show-Alzahra-16
Fashion-Show-Alzahra-14
Fashion-Show-Alzahra-13
Fashion-Show-Alzahra-12
Fashion-Show-Alzahra-11
Fashion-Show-Alzahra-10
Fashion-Show-Alzahra-9
Fashion-Show-Alzahra-8
Fashion-Show-Alzahra-7
Fashion-Show-Alzahra-6
Fashion-Show-Alzahra-5
Fashion-Show-Alzahra-3
Fashion-Show-Alzahra-4
Fashion-Show-Alzahra-1
Fashion-Show-Alzahra-2

دیدگاهتان را بنویسید