دخترخوانده وودی آلن: او از من سوءاستفاده جنسی می‌کرد

دختر خوانده وودی آلن مدعی شده که این فیلمساز آمریکایی از او در کودکی‌اش “سوءاستفاده جنسی” کرده است.

                                                  لایک زنی فیس بوک ما

                                   توییتر سه پنج را به دوستان خود اضافه کنید

دیلن فارو در نامه‌ای سرگشاده نوشته است که وودی آلن در سال ۱۹۹۲ او را که آن زمان هفت ساله بود، در “اتاقی زیر شیروانی تاریک که شبیه کمد بوده” مورد سوءاستفاده قرار می‌داده است.

خانم فارو که فرزنده خوانده مشترک میا فارو، بازیگر، و وودی آلن است در نامه خود از هالیوود انتقاد کرده و نوشته آنها همچنان از “متجاوزی که به خانه‌مان مصیبت آورد” قدردانی می‌کنند.
همان زمان از آلن در ارتباط با اتهام آزار جنسی کودکان تحقیق به عمل آمد، اما هیچگاه متهم به ارتکاب این جرم نشد.
هیئتی از روانشناسان که از سوی پلیس و دادستانان آمریکا مسئول رسیدگی به این پرونده بود، اعلام کرد که دیلن مورد سوءاستفاده قرار نگرفته بود.
این پرونده وقتی بحث‌برانگیز شد که بعدها یکی از دادستانان گفت که “شواهدی احتمالی” برای متهم کردن وودی آلن وجود داشت، اما او این کار را به منظور محافظت از کودک انجام نداد.
با این حال وودی آلن همواره اظهار بی‌گناهی کرده است. او پیشتر میا فارو، شریک زندگی سابقش و مادرخوانده دیلن را متهم می‌کرد که این ادعا ساخته ذهن فارو در پی جدایی پر سر و صدای این دو نفر در سال ۱۹۹۲ بوده است.

تازه ترین ساخته وودی آلن (جاسمین غمگین) نامزد سه جایزه اسکار شده است

دیلن فارو در نامه‌ سرگشاده خود که در نیویورک تایمز منتشر شده، نوشته: “محبوب‌ترین فیلم وودی آلن برای شما کدام‌ است؟ پیش از آنکه پاسخ دهید، باید بدانید که وقتی من هفت ساله بودم، وودی آلن من را به اتاق زیر شیروانی تاریک در طبقه دوم خانه‌مان، که شبیه کمد بود می‌برد و من را به روی شکم می‌خواباند و در حالی که من را به بازی با قطار برقی برادرم مشغول می‌کرد، من را مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌داد.”
خانم فارو که اکنون با نام دیگری در فلوریدا زندگی می کند می‌گوید که پس از آن دچار سوءتغذیه شده و به خود آسیب می‌رسانده است.
او گفته است تصمیم برای شکستن سکوتش آن هم پس از دو دهه، به مناسبت نامزدی تازه‌ترین ساخته وودی آلن (جاسمین غمگین) برای سه جایزه اسکار بوده است.
او در نامه‌اش نوشته است : “هرگاه تصویر کسی که به من تجاوز کرده را روی پوستر، تی‌شرت یا تلویزیون می‌دیدم، فقط می‌توانستم هراس خود را پنهان کنم تا گوشه‌ای بیایم و تنها باشم و آشفته شوم. اما دیگر نمی‌خواهم ادامه دهم.”
او همچنین انگشت اتهام را به سوی بازیگران فیلم‌های آلن نیز نشانه رفته و از جمله خطاب به کیت بلانشت، بازیگر جاسمین غمگین نوشته: “کیت بلانشت، اگر بچه خودت بود چه می کردی؟ دایان کیتون، تو از موقعی که من بچه بودم مرا می شناختی. آیا فراموشم کرده‌ای؟”
میا فارو، ستاره هالیوود در دهه ۱۹۸۰ رابطه‌ای عاشقانه‌ای با وودی آلن پیدا کرد. این دو که هیچگاه ازدواج نکردند و در خانه‌های مجزا زندگی می‌کردند، مشترکا یک دختر (دیلن) و یک پسر (موزز) را به فرزندی پذیرفتند.
این زوج در سال ۱۹۹۲ در پی آشکار شدن رابطه آلن با سون-یی، دختر خوانده دیگر میا فارو از هم جدا شدند.
کمی بعد ادعای سوءاستفاده جنسی آلن از دختر خوانده‌شان مطرح شد.
در همان زمان وودی آلن در بیانیه‌ای این ادعا را “سوءاستفاده‌ای مخرب و وحشتناک از معصومیت کودکان در جهت اهداف شخصی و تلافی جویانه” خواند.
هنوز این فیلمساز ۷۸ ساله واکنشی به ادعای دیلن فارو نشان نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید