راموس: زنان ایرانی برنده اصلی مسابقه بودند

سرخیو راموس، بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا پس از پیروزی یک هیچ بر ایران در توییتر خود، زنان ایران را برنده اصلی مسابقه معرفی کرد. پس از چند دهه، زنان ایرانی موفق شدند با ورود به ورزشگاه صد هزار نفره آزادی، مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در چارچوب بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از روی صفحه نمایشگری بزرگ تماشا کنند.

حضور زنان در ورزشگاهحق نشر عکسEPA
سرخیو راموس، بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا پس از پیروزی یک هیچ بر ایران در توییتر خود، زنان ایران را برنده اصلی مسابقه معرفی کرد.
روز گذشته پس از چند دهه، زنان ایرانی موفق شدند با ورود به ورزشگاه صد هزار نفره آزادی، مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در چارچوب بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از روی صفحه نمایشگری بزرگ تماشا کنند.
راموس با بازنشر توییتی که در آن به اولین حضور زنان در ورزشگاه پس از انقلاب اسلامی اشاره شده، نوشت “آنها (زنان ایران) برندگان امشب هستند. امیدوارم چنین اتفاقی بارها بیفتد.”
بگذر از پست توییتر شماره از @SergioRamos

پایان پست توییتر شماره از @SergioRamos
زنان ایرانی سال‌هاست برای گرفتن حق ورود به استادیوم‌های ورزشی تلاش می‌کنند اما مخالفت برخی نهادها و شماری از مراجع دینی تا کنون باعث شده آنها راهی به ورزشگاه‌ها نیابند.
ورود زنان ایران به ورزشگاه برای تماشای بازی ایران و اسپانیا به آسانی صورت نگرفت. پس از اعلام موافقت اولیه و فروش بلیط برای تماشای فوتبال، اعلام شد با حضور زنان در ورزشگاه مخالفت شده که این کار با اعتراض شدید بسیاری در شبکه‌های اجتماعی رو‌به‌رو شد.
دادستانی مخالفت خود با حضور زنان در ورزشگاه را رد کرد و در نهایت نیروی انتظامی تامین امنیت این مراسم را به عهده گرفت تا زنان ایرانی بتوانند مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا را در ورزشگاه ببینند.
معصومه ابتکار، معاون حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفته است “دستور شخص” رئیس‌جمهوری منجر به بازگشایی در ورزشگاه آزادی شد.
خانم ابتکار و سه نماینده زن مجلس شورای اسلامی بازی روز گذشته را از استادیوم آزادی تماشا کردند.
زنان ایرانیحق نشر عکسEPA
زنان در ورزشگاهحق نشر عکسAFP
زنان ایرانیحق نشر عکسEPA

دیدگاهتان را بنویسید