رفع ممنوعیت تصویری فاطمه معتمد آریا در صدا و سیما

فاطمه معتمد آریا
انتشار عکس بدون روسری فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم کن برایش دردسرساز شد

سعید سعدی تهیه کننده فیلم ” اینجا بدون من” که فاطمه معتمد آریا در آن بازی می کند، اعلام کرد که محدودیت های تصویری فاطمه معتمدآریا در مورد تیزرهای تبلیغاتی فیلم “اینجا بدون من” در صدا و سیما برطرف شده و این بازیگر مطرح سینمای ایران دیگر مشکلی در تلویزیون ندارد.
چندی قبل، عده ای از مخالفان تندروی معتمدآریا، پوسترهای تبلیغاتی فیلم “اینجا بدون من” را که تصویر خانم آریا بر روی آن بود، پاره کردند. به دنبال آن نام و تصویر معتمد آریا از پوسترها و تیزرهای تبلیغاتی این فیلم حذف شد تا راحت تر به نمایش درآید و حساسیت کمتری را در جامعه برانگیزد.
انتشار عکس بدون روسری خانم معتمدآریا در جشنواره فیلم کن سال گذشته در رسانه ها برایش دردسرساز شد و به دنبال آن شورای نظارت بر صدا و سیما، در نامه‌ای از عزت‌الله ضرغامی رئیس این سازمان خواست تا از ادامه فعالیت این هنرپیشه سرشناس سینمای ایران جلوگیری شود.
پس از آن نیز به دستور مرتضی میرباقری، معاون سیما، پخش تصاویر فاطمه معتمد آریا از سیمای جمهوری اسلامی ممنوع اعلام شد.
فاطمه معتمد آریا از برجسته ترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب ایران است و بازی های درخشان او در فیلم‌های هنرپیشه، ناصرالدین شاه آکتور سینما، روسری آبی، مهر مادری و گیلانه فراموش نشدنی است.
ممنوعیت پخش تصاویر بازیگران زن در سیمای جمهوری اسلامی موضوع تازه ای نیست. زهرا امیر ابراهیمی، شبنم طلوعی و میترا حجار از بازیگرانی اند که پخش چهره آن‌ها از سیمای جمهوری اسلامی ممنوع شده است.

photo

دیدگاهتان را بنویسید