صدرنشینی دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش جهانی‌اش

دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش، به فروش قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کرد، هر چند نسبت به قسمت اول، در نخستین هفته نمایش فروش کمتری داشته است.

دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش، به فروش قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کرد، هر چند نسبت به قسمت اول، در نخستین هفته نمایش فروش کمتری داشته است.
نخستین قسمت این فیلم که در سال ۲۰۰۶ اکران شد، در هفته نخست نمایش در آمریکای شمالی حدود ۷۱ میلیون دلار فروش داشت.


قسمت دوم با عنوان ۳۰۰: ظهور یک امپراتوری با فروش حدود ۴۵ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و کانادا و ۸۹ میلیون دلار در کشورهای دیگر جهان بالاتر از آنچه انتظار می رفت فروش داشت.
اوا گرین، نقش آرتمیس، فرمانده نیروی دریایی خشاریاشا را بازی کرده است
جف گلدستاین، از مدیران کمپانی برادران وارنر در این باره گفت: “توانستیم بیش از آنچه انتظار داشتیم مخاطب جذب کنیم.”
ماجرای قسمت دوم هم مانند نخستین قسمت آن در یونان باستان می گذرد و به جنگ میان ایرانیان و یونانیان می پردازد.
پخش نخستین قسمت با اعتراض گسترده بسیاری از ایرانیان رو به رو شد که معتقد بودند این فیلم تحریف تاریخ بوده و چهره خشنی از ایرانیان باستان به تصویر کشیده است.
در آن زمان دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد نیز با انتشار بیانیه ای نسبت به محتوی فیلم ۳۰۰ اعتراض کرد و آن را توهین به تاریخ و مردم ایران 

کلیککارگردان (نفر اول از راست) و بازیگران ظهور یک امپراتوری

نخستین قسمت فیلم ۳۰۰ درباره نبرد ترموپیل میان سپاهیان خشایارشا، پادشاه هخامنشی و جنگجویان اسپارتی در زمان پادشاهی لئونیداس (با بازی جرارد باتلر) است.
این فیلم از روی کتاب مصوری نوشته فرانک میلر با همین نام ساخته شد. داستان فیلم به رویارویی سپاه ده‌ها هزار نفری خشایارشا در مقابل ۳۰۰ نفر از رزم آوران اسپارت می پردازد.
در این نبرد که حدود سه روز به طول می انجامد، ارتش امپراتوری هخامنشی در برابر اسپارت‌ها در تنگه ترموپیل در نزدیکی آتن متوقف شد و تنها زمانی توانست آنها را شکست بدهد که در اثر خیانت یک یونانی راه دیگری برای دور زدن آنها و محاصره اسپارت‌ها یافت.
جرارد باتلر در قسمت دوم هم بازی کرده اما این بار نقش کوچکی دارد. اوا گرین، نقش آرتمیس، فرمانده نیروی دریایی خشاریاشا را بازی کرده است. حضور او در فیلم باعث شده که مخاطبان زن قسمت دوم نسبت به قسمت نخست افزایشی ۹ درصدی داشته باشد.
خارج از آمریکا ۳۰۰: ظهور یک امپراتوری در صدر جدول پرفروشترین های هفته گذشته سینماهای برزیل، مکزیک، بریتانیا، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و روسیه قرار گرفت.

این فیلم که به صورت سه بعدی نیز نمایش داده می شود را نوام مورو بر اساس کتاب مصوری با عنوان خشایارشا نوشته فرانک میلر ساخته است.
جک اسنایدر، کارگردان قسمت نخست، یکی از نویسندگان و تهیه کنندگان قسمت دوم بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید