علاقه مفرط انتظار
کاترین آن پورتر (به انگلیسی: Katherine Anne Porter) (زاده ۱۵ مه ۱۸۹۰ – درگذشته ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۰) نویسنده داستان کوتاه، رمان و مقاله، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی آمریکایی بود.

وی در سال ۱۹۳۰ با چاپ اولین کتاب خود مجموعه داستان کوتاه «ارغوان (یهودا) شکوفا» (Flowering Judas) خود را به عنوان نویسنده‌ای صاحب سبک در داستان کوتاه مطرح کرد. در سال ۱۹۶۶ بخاطر مجموعه داستان‌های کوتاه خود برنده جایزه پولیتزر و جایزه ملی کتاب شد. تنها رمان او کشتی ابلهان (۱۹۶۲) هم پرفروش‌ترین کتاب سال ایالات متحده شد.

تجربه نزدیک مرگ

کاترین آن پورتر، در سال 1927 (1318 شمسی)، تجربه نزدیک مرگ داشته که بر اثر یک آنفلوآنزای شدید، به وقوع پیوسته است. وی در مصاحبه ای اظهار می دارد:

«من به آن مکاشفه بهشتی (آسمانی) رسیده بودم و پس از آن زندگی برایم بسیار کسل کننده شده بود. تا چند سال پس از آن، این احساس را داشتم که این جهان ارزش زندگی کردن را ندارد. با این همه، اعتقادی در وجودم بود و قدرتی درونی که از جای دیگر نشأت می گرفت را در خود احساس می کردم؛ قدرتی که احتمالاً از کسی به من ارث رسیده بود. در تمام دوران زندگی ام، زمانی از هر روز را در میان احساس شدید آرزوی مرگ و سپس علاقه مفرط انتظار برای دیدن روز بعد از گذرانده ام. در واقع، اگر مثل یک گربه ولگرد تا این اندازه سخت جان و کوشا نبودم، امروز در میان شما حضور نداشتم»

آثار
یهودای شکفته (۱۹۳۰) مجموعه داستان‌های کوتاه
شراب ظهر (۱۹۳۷)
اسب رنگ پریده، سوارکار رنگ پریده (۱۹۳۹) رمان کوتاه
برج کج (۱۹۴۴)
ایام گذشته (۱۹۵۲), مقاله
کشتی ابلهان (۱۹۶۲) رمان
پسرک درخت ارغوان
Katherine anne porter house 2009.jpg
گورستان خانوادگی
مرگ و میر کهن

دیدگاهتان را بنویسید