فرار ایزدیان عراق به نقاط امن

با گذشت بیش از یک هفته از حمله داعش به سنجار محل زندگی ایزدیان عراق، آوارگان ایزدی به سختی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و سعی می کنند خود را به نقاط امن در کردستان و مرز سوریه و عراق برسانند.
ا گذشت بیش از یک هفته از حمله داعش به سنجار محل زندگی ایزدیان عراق، آوارگان ایزدی به سختی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و سعی می کنند خود را به نقاط امن در کردستان و مرز سوریه و عراق برسانند.
به گزارش فرارو، کوشش‌ھا برای نجات ایزدیان عراق دیروز موجب نجات گرهی از آوارگان جنگ زده سنجار شد؛ دست کم ٢٠ ھزار تن از اعضای اقلیت ایزدی توانسته‌اند روز یکشنبه از کوھستان سنجار که در آن در برابر تھدید داعش پناه گرفته بودند، خارج شوند.
نیروھای ھوایی آمریکا روز شنبه به مواضع داعش در منطقه سنجار حمله کرد و روز یکشنبه نیز به حملات خود به مواضع این گروه در اربیل، مرکز اقلیم خودگردان کردستان، ادامه داد. 
دیروز یک نماینده دولت اقلیم کردستان عراق به خبرگزاری فرانسه گفت که حدود ٣٠ ھزار ایزدی که به مرز سوریه گریخته بودند، توانسته‌اند با اسکورت پیشمرگان کرد دوباره به عراق برگردند.
حدود یک ھفته پیش با پیشروی داعش، ھزاران خانواده از شھر سنجار گریختند که از آن زمان در عمل بدون دسترسی به مایحتاج اولیه در کوهھا به سر می‌برند.
روشن نیست چه تعداد از ایزدی ها ھنوز در کوهھا باقی مانده اند. عکس های زیر از خبرگزاری رویترز و اسوشیتد پرس بحران آواگان ایزدی را بیشتر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید