فیلم “شرایط” CiRCUMSTANCE

شرایط (Circumstance)

نویسنده و کارگردان و تهیه کننده : مریم کشاورز
موسیقی متن : Gingger Shankar
فیلمبردار : Brian Rigney Hubbard
تدوینگر : Andrea Chignoli
ژانر : درام
تاریخ انتشار فیلم : 2011
محصول کشور : ایران، فرانسه ، آمریکا
بازیگران : نیکل بوشهری ، سارا کاظمی ، رضا سیکسو صفایی ، سهیل پارسا، نسرین پاک کو ، سینا آمدسون، حسین کیون مهاجری
وبگاه رسمی فیلم
پروفایل فیلم در سایت IMdb


خلاصه داستان :این فیلم نگاهی دارد به خانواده ای نوگرا در تهران. فیلم زندگی دختر شانزده سالۀ این خانواده، عاطفه و دوست او شیرین را نشان می‌دهد که پدر و مادرش به دلیل مخالفت با حکومت ایران اعدام شده‌اند. این دو مانند بسیاری از دختران همسن خود در حال تجربۀ دوستی‌های نوجوانی و آشنایی با جنسیت خود هستند. آن هم در جامعه ای سرکوبگر که توجه چندانی به زنان ندارد.آنها طغیان خود را با مصرف مواد مخدر و شرکت در میهمانی‌های شبانه یا کلوپ‌های زیرزمینی نشان می‌دهند. با این حال تنها عصیان واقعی آنها در تخیلات شان رخ می‌دهد.
توضیحات : مضوع های جنسیت، مذهب، افراط گرایی و تعصب از جمله موضوع های این فیلم هستند.مریم کشاورز : ” امکان فیلم برداری آن در ایران وجود نداشت؛ چون می‌خواستم واقعیت‌ها را بگویم و صحنه‌ها واقعی باشند. بنابراین صحنه‌ها را در لبنان  فیلم برداری کردیم” .

درباره کارگردان :  مریم کشاورز در شهر نیویورک بدنیا آمد . او قبل از اینکه به فیلم سازی رو بیاورد، ادبیات فارسی را در دانشگاه شیراز خواند. او لیسانس ادیات خود را از دانشگاه دانشگاه نورث وسترن و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه میشیگان آمریکا دریافت کرد .
او ابتدا به نویسند گی وکارگردانی مستند رنگ عشق را در سال 2004 ساخت.درسال 2006 دو فیلم کوتاه برای حراج نیست و روزی که من میمیرم را ساخت. او برای فیلم روزی که من میمیرم جایزه Teddy Award را درسال 2006 از جشنواره فیلم برلین دریافت کرد.فیلم شرایط اولین فیلم بلند مریم کشاورز است .

دیدگاهتان را بنویسید