مراسم هفدهمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۱۳۷۷نیروهای امنیتی کوچه ی منتهی به خانه ی فروها را بستند

یکی از معدود اجتماعات بزرگداشت داریوش و پروانه فروهر در سال ۱۳۸۲ در مقابل حسینیه ارشاد تهران
مأموران امنیتی جمهوری اسلامی، بار دیگر در هفدمین سالگرد قتل داریوش فروهر و پروانه اسکندری، از برگزاری مراسم سالگرد آنها جلوگیری کرده‌اند.پرستو فروهر،‌ دختر داریوش فروهر و پروانه اسکندری، روز یکشنبه در گفت‌وگو با رادیو فردا از ممانعت مسئولان امنیتی از برگزاری مراسم سالگرد پدر و مادرش در خانه آنها در تهران خبر داد.

در تلگرام به کانال سه پنج بپیوندید تا از تازه‌ترین مطالب آن باخبر شوید:


مأموران امنیتی جمهوری اسلامی، بار دیگر در هفدمین سالگرد قتل داریوش فروهر و پروانه اسکندری، از برگزاری مراسم سالگرد آنها جلوگیری کرده‌اند.
پرستو فروهر،‌ دختر داریوش فروهر و پروانه اسکندری، روز یکشنبه در گفت‌وگو با رادیو فردا از ممانعت مسئولان امنیتی از برگزاری مراسم سالگرد پدر و مادرش در خانه آنها در تهران خبر داد.
خانم فروهر به رادیو فردا گفت که «در حالی که در گذشته ممنوعیت برگزاری این مراسم ابلاغ می‌شد،‌ این بار تا آخرین لحظه هیچ‌گونه اطلاعی درباره منع برگزاری این مراسم اعلام نشده بود».
خانم فروهر اضافه کرد که حضور نیروهای امنیتی و انتظامی از نخستین ساعات روز یکشنبه اول آذر زیاد بود، و گرچه در نخستین ساعات از تردد افراد ممانعت نمی‌شد، اما از حوالی ساعت ۲ بعدازظهر، حتی از ورود نزدیکان به خانه جلوگیری شده است.
پرستو فروهر، همچنین گفت که با توجه به اینکه هیچ اطلاعی یا ابلاغ رسمی در مورد منع برگزاری مراسم داده نشده بود، با پلیس امنیت در این زمینه تماس گرفته اما پاسخ گرفته که «این روال کار است».یکی از معدود اجتماعات بزرگداشت داریوش و پروانه فروهر در سال ۱۳۸۲ در مقابل حسینیه ارشاد تهران
داريوش فروهر، رهبر حزب ملت ایران، و همسرش، پروانه اسکندری، اول آذرماه سال ۱۳۷۷ در منزلشان در تهران به وسیله ضربات چاقو به قتل رسیدند. قتل آنها سرآغاز قتل شماری از روشنفكران و دگراندیشان ايرانی بود كه به «قتل‌هاى سیاسی زنجيره‌اى» معروف شد.
وزارت اطلاعات ایران «عناصر خودسر» را مسئول آن قتل ها اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید