با ممانعت ماموران انتظامی و امنیتی مراسم بزرگداشت شانزدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو که کانون نویسندگان ایران تدارک دیده بود پشت درهای بسته گورستان امامزاده طاهر برگزار شد. ساعتی پیش از شروع برنامه ماموران درهای ماشین رو گورستان را قفل کرده بودند.
با ممانعت ماموران انتظامی و امنیتی مراسم بزرگداشت شانزدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو که کانون نویسندگان ایران تدارک دیده بود پشت درهای بسته گورستان امامزاده طاهر برگزار شد. ساعتی پیش از شروع برنامه ماموران درهای ماشین رو گورستان را قفل کرده بودند.با بسته شدن همه درهای ورودی جمعیت پشت در انبوه شد و کانون برنامه خود را همانجا برگزار کرد. 
در پایان ماموران از گورستان بیرون آمدند و شروع کردند به متفرق کردن جمعیت که صدای سرودخوانی دسته جمعی برخاست. مردم رهگذر نیز کنجگاو می ایستادند و از چرایی تجمع پرس و جو می کردند.

“مسئولان امام زاده طاهر استان البرز با بستن درهای امامزاده اجازه ورود به جمعیتی که برای سالگرد احمد شاملو گردهم آمده بودند را نداده اند”.
 حاضرین از ساعت ۴ و نیم تا ساعت ۵ و ربع پشت درهای امامزاده منتظر مانده اند اما نتیجه ای نداشته و تنها “تعداد محدودی از این افراد از طریق راه‌های کناری توانسته اند بر سر مزار احمد شاملو حاضر شوند”.
یکی از حاضران در امامزاده طاهر، گفت که نیروهای پلیس و لباس شخصی در محل امامزاده طاهر کرج حضورداشته و ضمن جلوگیری از ورود حاضران، کسانی که موفق به ورود به آرامگاه شده بوده اند را “بیرون کرده اند”.

وی افزود که برخورد ماموران و به ویژه لباس شخصی ها با مردم تند بوده و ضمن ضبط موبایل های دوربین دار، از حاضران فیلمبرداری می کرده اند.
 که اطلاع رسانی برای مراسم امروز بر روی پیام رسان تلگرام صورت گرفته و در نتیجه آن ده ها نفر از دوستداران شاملو در امامزاده طاهر جمع شده اند، اما ماموران پلیس و لباس شخصی “مردم را متفرق کرده اند”.

احمد شاملو، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و مترجم ایرانی که در سال ۱۳۰۴ در تهران به دنیا آمده بود، روز دوم مرداد ۱۳۷۹ پس از مدت‌ها بیماری در گذشت.


شعرهای او که در ابتدا به سبک نیمایی سرود شده بود بعدها راه خود را پیدا کرد و پایه گذار سبکی از شعر نو شد که به “شعر سپید” یا “شعر شاملویی” موسوم شد.