“مرغ با آلو” عنوان فیلمی به کارگردانی مرجان ساتراپی و “وینست پارانو” است. فیلم بر اساس کتابی به همین نام از مرجان ساتراپی است که در سال 2004 در پاریس منتشر شد. این کتاب ساتراپی نیز همانند کتاب قبلی اش پرسپولیس، داستان مصور است. در این فیلم علاوه بر چند بازیگر فرانسوی، ایتالیایی و آمریکایی، گلشیفته فراهانی، هنرپیشه ایرانی مقیم فرانسه، نیز بازی می کند.
24aug2011Marjan's-book
عکس جلد کتاب
شهرزاد نیوز: “مرغ با آلو” عنوان فیلمی به کارگردانی مرجان ساتراپی و “وینست پارانو” است. فیلم بر اساس کتابی به همین نام از مرجان ساتراپی است که در سال 2004 در پاریس منتشر شد. این کتاب ساتراپی نیز همانند کتاب قبلی اش پرسپولیس، داستان مصور است. در این فیلم علاوه بر چند بازیگر فرانسوی، ایتالیایی و آمریکایی، گلشیفته فراهانی هنرپیشه ایرانی مقیم فرانسه نیز بازی می کند. 
24aug2011Marjan1
عکس: مرجان ساتراپی – برگرفته از صفحه فیس بوکی فیلم مرغ با آلو

 

موضوع فیلم تراژیک – کمدی مرغ با آلو زندگی ناصرعلی خان ، یک نوازنده تار است. عقربه زمانی فیلم روی زمستان سال 1337 ( 1958 میلادی) قرار دارد و داستان در ایران اتفاق می افتد. او در خیابان با زنی به نام “ایران ” روبرو می شود اما آن زن او رابه جا نمی آورد. به دنبال این روبرویی، ناصرعلی خان با همسرش یک درگیری لفظی پیدا می کند و در جریان این مشاجره، تارش می شکند. ناصرعلی خان به دنبال تار دیگری می گردد، اما جایگزینی برای تارش پیدا نمی یابد. تصمیم به مرگ می گیرد. فیلم ماجرای هفت روز آخر زندگی این نوازنده است که از قضا دایی نویسنده داستان نیز هست. بیننده در جریان این روزها با زندگی ناصرعلی خان ، گذشته اش و آرزوهایی که برای فرزندش دارد، آشنا می شود. 
24aug2011Golshifteh
عکس: گلشیفته فراهانی – عکس از گتی فیلم- برگرفته از صفحه فیس بوکی فیلم مرغ با آلو

 

در این فیلم گلشیفته فراهانی نقش “ایران” را بازی می کند. سایر پرسوناژهای فیلم، عبارتند از: هوشنگ، عبدی، لیلا، ناصرعلی خان، فرنگیس، مادر ناصرعلی خان و عزرائیل.
مرجان ساتراپی و وینسنت در فستیوال کن در سال 2010 خبر ساخت این فیلم را طی مصاحبه ای به خبرگزاری ها اعلام کردند. در این گفتگوی مطبوعاتی ساتراپی گفته بود با این که موضوع فیلم در ایران اتفاق می افتد اما با توجه به این که هنرپیشنه های بین المللی در آن بازی می کنند، آن را یک فیلم و محصول بین المللی می داند. این فیلم در 26 اکتبر سال 2011 (آذر ماه 1390) اکران می شود.

وب سایت شهرزادنیوز