مهوش ثابت برنده جایزه‌ی «نویسنده دلیر»

انجمن جهانی قلم (پن) در بریتانیا، مهوش ثابت، شاعر ، آموزگار و از رهبران جامعه بهایی ایران را یکی از برندگان جایزه‌ی سالیانه‌ی «نویسنده دلیر» اعلام کرد . خانم ثابت به‌تازگی پس از ۱۰ سال از زندان آزاد شده است. اینستاگرام سه پنج
انجمن جهانی قلم (پن) در بریتانیا، مهوش ثابت، شاعر ، آموزگار و از رهبران جامعه بهایی ایران را یکی از برندگان جایزه‌ی سالیانه‌ی «نویسنده دلیر» اعلام کرد . خانم ثابت به‌تازگی پس از ۱۰ سال از زندان آزاد شده است. 

روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ماه، مراسم انجمن جهانی قلم در «کتابخانه بریتانیا» در لندن برگزار شد. مایکل لانگلی، شاعر ایرلندی در مراسم اهدای جایزه‌ی موسوم به «جایزه جهانی پینتر به نویسنده دلیر» خانم ثابت را دیگر برنده‌ی سال ۲۰۱۷ اعلام کرد.

مراسم انجمن جهانی قلم در «کتابخانه بریتانیا» در لندن برگزار شد. مایکل لانگلی خود از دیگر برندگان این جایزه‌های مشترک در سال جاری‌ست.
آقای لانگلی در باره شعرهای خانم مهوش ثابت گفته است: «رویاپردازی او حماسی‌ست. اشعارش قصد پرواز دارند». او در عین حال گفته زندانی شدن مهوش ثابت «معصیت علیه نور بود».
خانم ثابت در اسفند ماه ۱۳۸۶ در مشهد بازداشت شد و یکی از هفت تنی بود که جامعه بهاییان ایران، موسوم به «یاران» را اداره می‌کرد. او روز 27 شهریور ماه، پس از تحمل محکومیتی ۱۰ ساله، از زندان آزاد شد

دیدگاهتان را بنویسید