هنر را هم سیاه کردید و به نابخشودنی آلوده

قلاده‌های طلا فیلمی از ابوالقاسم طالبی محصول سال ۱۳۹۰ است که حوادث پس از انتخابات ۸۸ را به‌روایت جمهوری اسلامی به تصویر کشیده‌است .

                                            توییتر سه پنج برای مطلب فرهنگی و هنری

هنر را هم سیاه کردید و به #نابخشودنی آلودهقلاده‌های طلا فیلمی از ابوالقاسم طالبی محصول سال ۱۳۹۰ است که حوادث پس از انتخابات ۸۸ را به‌روایت جمهوری اسلامی به تصویر کشیده‌است .

در اردیبهشت سال ۹۱ طالبی اعلام کرد فیلم قلاده‌های طلا به دستور سید علی خامنه‌ای ساخته شده‌است. این در حالی است که طالبی پیش از این گفته بود که هیچ نهاد و ارگانی از فیلمی که ساخته، حمایت نکرده و نمی کند.


در مرداد ماه ۱۳۹۱ جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم فاش ساخت که سازمان سینمایی حدود یک میلیارد تومان به این فیلم کمک مالی کرده است. شمقدری گفت که به درخواست طالبی تاکنون از اعلام این موضوع خودداری کرده است.

پیش از این و به ویژه در زمان اکران فیلم، ابوالقاسم طالبی هرگونه کمک‌های دولتی برای ساخت فیلم‌اش را رد کرده و حتی مدعی مانع تراشی‌های برخی نهادهای حکومتی شده بود.

ماجرای این فیلم ضد مردمی با برنامه‌ریزی گردآمدگان دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل و ضدانقلاب و دیگر مخالفان نظام برای شلوغ کردن انتخابات آغاز می‌شود…

محمد نوری زاد که آشنایی قدیمی با طالبی داشته معتقد است فیلم قلاده‌های طلا را «نیمه‌ی اطلاعاتی آقای طالبی» ساخته است و این فیلم را به تغییر و تحریف تاریخ به نفع سلاطین توسط کاتبان درباری تشبیه می کند.


دیدگاهتان را بنویسید