تنها کارگردان و بازیگر ایرانی است که تاکنون چند بار تلویحا گفته به اندازه بیل گیتس ثروتمند نیست! حتی دختر و پسرش هم در گفتگوهایی که با مجلات خانوادگی داشته‌اند هم به این نکته اشاره کرده‌اند که درست است، خیلی پولدار هستند اما ثروت پدرشان به اندازه بیل گیتس نیست! این ادعا یعنی این‌که آنها خیلی ثروتمند هستند اما هنوز پولشان به اندازه یکی از ثروتنمدترین مردان دنیا نشده است!

                                                   لایک زنی فیس بوک ما

تنها کارگردان و بازیگر ایرانی است که تاکنون چند بار تلویحا گفته به اندازه بیل گیتس ثروتمند نیست! حتی دختر و پسرش هم در گفتگوهایی که با مجلات خانوادگی داشته‌اند هم به این نکته اشاره کرده‌اند که درست است، خیلی پولدار هستند اما ثروت پدرشان به اندازه بیل گیتس نیست! این ادعا یعنی این‌که آنها خیلی ثروتمند هستند اما هنوز پولشان به اندازه یکی از ثروتنمدترین مردان دنیا نشده است!

مهران مدیری؛ مردی که در جنوب شهر تهران در یک خانواده متوسط رو به پایین متولد شد اما با استفاده از هنر و خلاقیت خود توانست در ابتدای جوانی به یکی از چهره‌های مطرح ایران تبدیل شود و با استفاده از همین هنرمندی به ثروت زیادی دست پیدا کند و حالا در میان‌سالی در کاخ رویایی خود در میان حیواناتی مانند مار و تمساح زندگی کند و از همه داشت‌های خود لذت ببرد و دیگر از این موضوع نهراسد که مردم او را هنرمندی کلاهبردار بدانند که حتی حاضر است سر طرفداران پر و پا قرص خود هم کلاه بگذارد تا به پول بشتری دست پیدا کند.

مهرام مدیری که روزی از محبوب‌ترین هنرمندان فعال تلویزیون بود که حالا همه مردم می‌دانند او شریک برادران گلیان است که یکی از شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی را اداره می‌کنند و تا همین یکی، دو سال قبل که بازار آگهی‌های تلویزیونی بسیار داغ بود، انحصار تولید و پخش بیشتر این آگهی‌ها در دست برادران گلیان بود.

آنها با کمک مهران مدیری آنتن تلویزیون را در دست داشتند و کار حتی به جایی رسید که آنها سریال باغ مظفر را با موضوع آگهی‌های تلویزیونی تولید کردند و به خورد مردم دادند.باغ مظفر مثل بیشتر سریال‌های مدیری کاری دیدنی بود اما مردم در زمان تماشای این کار احساس بدی پیدا می‌کردند چون می‌دانستند که مثلث مهران مدیری، برادران گلیان و تلویزیون دارد کلاه بزرگی بر سر آنها می‌گذارد.

این کلاهبرداری هنری زمانی به اوج رسید که مدیری مجموعه قهوه تلخ را برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد .سریالی که مردم زیادی به تماشای آن نشستند و برادران گلیان و مدیری به مردم این وعده را دادند که قرعه کشی خواهند داشت و به برنده‌ها یک آپارتمان هدیه خواهند داد…مردم قهوه تلخ را تماشا کردند با این چاشنی که شاید برنده یک آپارتمان شوند اما ته ماجرا یک جور دیگر شد، قهوه تلخ قرعه کشی کرد اما به برنده‌ها جایزه نداد و قهوه تلخ آنقدر بد سر هم بندی و تمام شد که مردم از مهران مدیری بدترین خاطره را درذهن خود به ثبت رسانند.

مدیری بعد از قهوه تلخ مجموعه ویلای من وشوخی کردم را برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرد اما کمتر کسی حاضر شد بار دیگر کلاه گشاد مدیری را بر سر بگذارد و به ریش خود بخنند.

مدیری یک نابغه است.او بهترین کمدی‌ها را برای تلویزیون ساخته و به پخش رسانده هیچ‌کس نمی‌تواند منکر سریال‌هایی مانند پاورچین،شب‌های برره و مرد هزار چهره شود اما واقعیت این است که پول فساد می‌آورد.

پول زیاد آدمی را مانند شراب مست و از خود بیخود می‌کند و مهران مدیری مست ثروت است.او نتواست هنرمندی بماند که از طریق هنر خود به ثروت دست پیدا می‌کند او از هنر خود خرج کرد تا به ثروت بیل گیتسی دست پیدا کند.

در اوایل دهه هفتاد که بازار موبایل داشت کم کم داغ می‌شد،‌مهران مدیری یکی از کله‌گنده‌های واردات گوشی موبایل بود و خودش هم فروشگاه بزرگی برای فروش گوشی موبایل داشت.حالا هم روی موج اقتصاد کشور موج سواری می‌کند و حتما می‌داند که در چنین شرایطی چگونه باز هم به ثروت خود بیفزاید.

ثروت بد نیست.هستند کسانی در کشورما که خیلی پولدارتر از مدیری هستند اما آنها هنرمند نیستند و از حسن نیت مردم به خودشان سوء استفاده نکرده و پولدار نشده‌اند.مدیری تنها هنرمند تلویزیون است که ثروت خود را به رخ دیگران می‌کشد و از این فخرفروشی لذت می‌برد.

شاید برای همین است که دیگر محبوبیت سابق را بین مردم ندارد و طرفداران او ترجیح می‌دهند به جای تماشای سریال شوخی کردم، در ذهن خود با سریال‌های خوب این کارگردان خاطره‌بازی کنند و در جواب مدیری بگویند اگر تو با ما شوخی داری ما با تو شوخی نداریم.

منبع: پارسینه. نوشته : امیرعلی رامه