پدرسوخته ایی به نام ابراهیم نبوی

واکنش ابراهیم نبوی (کسی‌ که خامنه‌ای را معتدل ترین سیاستمدار جمهوری اسلامی می‌داند) به مطلب منتشر شده در صفحه سپیده دم                                                     توییتر سه پنج برای مطلب فرهنگی و هنریواکنش ابراهیم نبوی (کسی‌ که خامنه‌ای را معتدل ترین سیاستمدار جمهوری اسلامی می‌داند) به مطلب منتشر شده در صفحه سپیده دم: 

عکسی که با فلش نام ابراهیم نبوی گذاشته شده، عکس آقای مجید مجیدی کارگردان و بازیگر سینماست که در سال ۱۳۶۴ پشت صحنه فیلم بایکوت محسن مخملباف گرفته شده است. و هیچ شباهتی هم به من ندارد، لطفا دروغ هم می گوئید به اندازه‌ای بگوئید که جا داشته باشد.
سپیده دم: افراد معتبر و سر شناسی‌ از جمله جناب آقای دکتر اسماعیل نوری‌علاء شهادت دادند که این عکس شماست و در مورد همکاری شما با لاجوردی اطلاع‌رسانی کرده اند. ولی‌ در حال حاضر بحث ما این عکس نیست، بلکه این نگاه خطرناکی است که “اخلاق را در قلمرو سیاست و اقتصاد نمی‌دانید” که در نتیجه چشمان خود را هم می‌گذارید و همانند دهه ۶۰ که جمهوری اسلامی هر مخالفی را مجاهد می‌نامید و اعدام‌های فله‌ای انجام میداد (همان زمانی‌ که شما به عنوان مدیر دفتر سیاسی وزارت کشور در حال خدمت به نظام جمهوری اسلامی بودید) و کسانی‌که به موج گسترده اعدام‌ها در ماه‌های اخیر اعتراض کردند، شما هم ولی‌ اینبار در سال ۱۳۹۲ در حمایت از جمهوری اسلامی دوباره به مخالفین اعدام برچسب مجاهدین خلق زدید. و یا از صحنه کشته شدن ندا آقا سلطان عزیز که نماد جنبش آزادی‌خواهی ایران در برابر حکومت مستبد دینی است، و برای بسیاری از مردم ایران بسیار دلخراش بود، و هنوز هم با هربار دیدن باعث جاری شدن اشک از چشمان هر انسان با وجدانی میشود، ولی‌ شما به خاطر دفاع از جمهوری اسلامی و اثبات اینکه، ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه کشور آزادی است، تنها شلوار جینی که به پای ندا آقا سلطان بود را به خاطر داشتید! و آن را به عنوان سند آزادی در حق انتخاب پوشش جلوه دادید! … و این است طرز تفکر شما !!!

مطلبی که روز گذشته منتشر کردیم:

استدلال‌های ابراهیم نبوی برای اینکه ثابت کند “تحمیل اخلاق به سیاست و اقتصاد” کاری اشتباه است! شاید از همین رو در اوایل آبان رفتاری مشمئز کننده نسبت به کسانی‌ که اعدام‌ها را مورد انتقاد قرار دادند از خود نشان داد و منتقدین را طرفدار مجاهدین خلق نامید. نبوی می‌نویسد:

“او از اینکه من مرد هیزی هستم ناراحت است. من نمی توانم زنهایی که سینه های قشنگی دارند نگاه نکنم. دست خودم نیست، اصلا چشمم لیز می خورد و می رود به طرف آنها. او معتقد است باید خوش قول باشم، من نمی توانم. من خوشم نمی آید او حرف های صد من یک غاز می زند، در حالی که او خودش اصلا معتقد نیست حرف هایش صد من یک غاز است. دقت کردید! گاهی اوقات زنی را بخاطر زیبایی اش دوست داریم، عاشقش هستیم، تمام حس مان او را می خواهد، ولی نمی توانیم تحمل اش کنیم؟ به نظرم اخلاق و زیبایی و عقل سه حیطه جداگانه اند. الزامی ندارد که وقتی از نظر حسی و عاشقانه زنی را دوست داری اخلاقش را هم بپسندی. عاشقش هستی، اما نمی توانی تحمل کنی که کارهایش را همیشه نصفه نیمه انجام دهد. بعد از هم جدا می شوید. می فهمی باید با کسی زندگی کنی که از نظر اخلاقی و فکری توافق دارید. با یکی از همکارانت که همفکر تو هست ازدواج می کنی، زندگی خوبی دارید، بچه دار می شوید، بچه هایتان هم خوب تربیت می شوند. ولی اصلا نمی توانی از همسرت لذت ببری.

به همان اندازه که معیاری مثل عشق برای زندگی مشترک احمقانه به نظر می رسد، معیاری مثل زیبایی برای دوستی و همکار بودن احمقانه است، یا معیاری مثل عشق در سیاست وحشتناک است. ترکیب عشق و سیاست می شود استبداد و فاشیسم. سیاست قلمرو عقل است، حتی اخلاق هم قلمرو سیاست نیست. آرمانگراها اخلاق را به سیاست تحمیل می کنند. همانطور که اخلاق را به اقتصاد هم تحمیل می کنند. در حالی که سیاست و اقتصاد یک منطق بیشتر ندارد و آن منطق عقلانی است”

————

مطلبی که ابراهیم نبوی با اشاره به شلوار جین ندا آقا سلطان در دفاع از جمهوری اسلامی و اثبات اینکه، در ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه، زنان ایرانی‌ حق انتخاب پوشش دارند، مقاله ای نوشت: 

http://goo.gl/4XMT98

مطلبی که روز گذشته ابراهیم نبوی در توجیه عملکرد “اقتصادی و سیاسی” جمهوری اسلامی نوشت : در مورد حتی اخلاق هم قلمرو سیاست نیست. آرمانگراها اخلاق را به سیاست تحمیل می کنند. همانطور که اخلاق را به اقتصاد هم تحمیل می کنند

http://goo.gl/9ZzQzs
http://goo.gl/GNzsX8

کامنت‌های رد و بدل شده نبوی با ادمین سپیده دم و واکنش‌های متفاوت مردم:

http://goo.gl/TM3E18

مطلبی که دکتر اسماعیل نوری‌علاء جمعه ۳۰ اسفند ماه ۱۳۸۷ در مورد ابراهیم نبوی منتشر کرد: 

http://goo.gl/aKvKuk

وقتی قلم بمزد اسب تروا بی شرمانه حبیب الله گلپری‌پور را قاچاقچی و قاتل می نامد (آبانماه ۱۳۹۲):

https://www.balatarin.com/permlink/2013/10/27/3428038

مقاله‌ای که در آن ابراهیم نبوی خامنه‌ای را “معتدل ترین فرد” نامید:

http://goo.gl/kfl9sc

تئوری پردازی‌های ابراهیم نبوی در جهت حمایت از محمود احمدی‌نژاد:

http://goo.gl/pYcJQH

ابراهیم نبوی : ده دلیل برای حمایت از هاشمی رفسنجانی

http://goo.gl/2sHvae

دعوت ابراهیم نبوی از خاتمی ۲۴ اسفند ۱۳۹۱:

آخرین مهره قدرتمند مردم در بازی «اصلاح» شمایید؛ قدرت نامزدی‌تان را باور کنید و بازی ایران‌سوزان را برهم بزنید. 

http://goo.gl/RBXvKj

ابراهيم نبوی ۲۶ خرداد ۱۳۹۲: آقای روحانی! ما طلبکارنیستیم، همراهیم

http://goo.gl/IGIrH2

رفیق گرمابه و گلستان سابق ابراهیم نبوی، امیرفرشاد ابراهیمی به صراحت از رابطه فعال ابراهیم نبوی ملقب به “داور” با وزارت اطلاعات پرده برداشته است. 

http://freedomvatan.blogspot.com/2009/06/blog-post_599.html

دیدگاهتان را بنویسید