پنج فیلم برتر کل تاریخ سینمای سکسی

برایان پرویر برنده جوایز متعدد فیلمنامه نویسی و کارگردانی و خالق آثاری چون “فساد (Corruption)”، “آیکون (Icon)” و”کابوی ها و موتورها (Cowboys & Engines)”، آخرین مستندش رو با عنوان “رده ی ایکس : فیلم های برتر کل تاریخ سینمای بزرگسالان (X-Rated: The Greatest Adult Movies of All Time)” در ساعت 11 شب ششم فوریه 2015 بر روی پرده برد.


برای دریافت آخرین فیلترشکن ها به کانال فیلترکات در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/filtercut


 برایان پرویر(Bryn Pryor) به معرفی پنج فیلمی میپردازه که نشون دادن پورن یه هنر هستش.

برایان پرویر برنده جوایز متعدد فیلمنامه نویسی و کارگردانی و خالق آثاری چون “فساد (Corruption)”، “آیکون (Icon)” و”کابوی ها و موتورها (Cowboys & Engines)”، آخرین مستندش رو با عنوان “رده ی ایکس : فیلم های برتر کل تاریخ سینمای بزرگسالان (X-Rated: The Greatest Adult Movies of All Time)” در ساعت 11 شب ششم فوریه 2015 بر روی پرده برد.

زمانیکه ما فیلم برداری این مستند رو شروع کردیم، هدف ما این بود که اثبات کنیم همه فیلم های پورن شرم آور و محصولی بی کیفیت ولی با ظاهری عالی نیستن و استثنا هایی هم وجود داره. بله، بیشتر شون اونجورین، ولی تولیداتی هم وجود داره که در معنای کلمه استثنا محسوب میشن. ما 32 تا از بهترین هاشون رو برای این مستند انتخاب کردیم که دراین بین 5 تا از اونا از دیدگاه من برترین فیلم های بزرگسالان هستن که تا حالا ساخته شدن.

بهترین پورن: گشایش بتهوون مه آلود (The Opening of Misty Beethoven) (1976)
خب، شاهکار هِنری پاریس (Henry Paris) واقعا یه شاهکار هستش، چرا که با هوشمندی ساخته شده، جالبه، سکسیه، به خوبی بازی شده و عالی نوشته شده. کونستانس مونی ((Constance Money ترو تازه و بسیار جذاب و زیبا هستش. جیمی جیلیز (Jamie Gillis) بهترین بازیگری هستش که تا این تاریخ زینت بخش فیلم های بزرگسالان بوده و به جرات میشه گفت که بهترین بازی خودش در سینما رو تو این فیلم به نمایش گذاشته. اگه تو اون زمان کسی آرزوی ساختن فیلمی درست و حسابی رو داشت که توش سکس هم بوده باشه، هیچ کس بهتر از این نمیتونست بسازه، چطور که بعد از 39 سال هنوز هم بهترینه.بهترین پورن: آرزوی دختر بلوند (Blonde Ambition)(1981)

من به شخصه تا زمانی که شروع به تماشا و انتخاب فیلم ها برای مستند نکرده بودیم، این فیلم رو ندیده بودم. واقعا فیلم جالب و پر هیجانی هستش. این فیلم که بر گرفته از موسیقی های شرکت MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) دهه 30 هستش، داستان دو دختر هستش که تو نیویورک میخوان در صنعت سرگرمی های بزرگسالان نردبان ترقی رو طی کنن. صحنه سکس گروهی فیلم با نام “آتش سوزی در آتلانتا” که با موسیقی و رقص فیلم بر باد رفته همراه شده، به تنهایی ارزش پولی رو که براش داده میشه، رو داره.
بهترین پورن: کافه شهوت (Café Flesh)(1982)

قطعه سورئال رینز دریم (Rinse Dream) تا سال ها به عنوان پورن آمیخته با هنر های تجسمی شناخته میشد. صحنه های این فیلم ریشه در زبان بصری تئاتر نیویورک داره و همین الانشم همون احساسی را تو تماشاگر القا میکنه که در سال 1982 القا میکرد. بیش از آنکه یک پورن ضبط شده در کاباره باشه، این فیلم جذاب و بطور غیر قابل انکاری تحریک آمیز هستش.
بهترین پورن: لاتکس (Latex)(1995)

این اولین فیلمه بزرگسالان بود که ثابت کرد محتوایی که برای بزرگسالان فیلم برداری میشود میتونه به یه هنر تبدیل بشه. با استفاده از جلوه های ویژه و به کمک کامپیوتر و با بازی مرحوم جان داق (Jon Dough) و کارگردانی مایکل نین(Michael Ninn) این فیلم برا خودش یه دنیایی ساخت و همه ما به این مطلب ایمان داریم.
بهترین پورن: آپلود (Upload)(2007)

خب، اعتراف میکنم که من این فیلم رو کارگردانی کردم، ولی تهیه کننده این مستند پاول فیشبین (Paul Fishbein) اصرار داشت که این فیلم رو هم تو لیست داشته باشیم، منم ازش خواستم تا این فیلم رو برامون توصیف کنه.پائول میگه: “در کنار دزدان دریایی، آپلود یکی از بهترین فیلم های بزرگسالان هستش که تاحالا ساخته شده. یه داستان عالی با یه نمایشنامه فوق العاده، بازیگرانی بزرگ و عالی و صحنه های سکسی باورنکردنی باعث میشه که این فیلم بازگشتی باشه به دوران طلایی فیلم سازی که تماشگر بجای اینکه حس کنه داره پورن میبینه، احساس میکنه داره فیلم میبینه.”


بدیهی هستش که این فهرست با توجه به موضوع مستند، گرد آوری شده. ولی واقعیت اینکه همه فیلم هایی که انتخاب کرده بودیم و ده ها فیلمی که وقت نکردیم تماشاشون کنیم میتونستن در جایگاه هر یک از این پنج فیلم قرار بگیرن. در عین حال که پورن به عنوان یک ژانر یکبار مصرف قابل طرح هستش، در پشت صحنه، شما افرادی رو میبینین که ذره ذره زندگی، کار و هنرمندیشون رو وقف این کار کردن. همونطور که در هر هنر دیگه ای میشه مصداقش رو پیدا کرد. و فیلم های نام برده شده در این مستند میتونن گواهی بر این ادعا باشن.منبع

دیدگاهتان را بنویسید