غیبت دو ماهه سه‌پنج فرصت خوبی بود تا هم ما و هم شما با نگاهی به گذشته و راه طی شده، بیش از پیش به اهمیت و جایگاه سه‌پنج به عنوان یک نشریه مستقل ادبی آزاد برای تمامی فارسی زبانان در فضای آنلاین پی‌ ببریم.
همان‌طور که می‌دانید نشریه الکترونیکی سه‌پنج سایتی است که با امکاناتی محدود اداره می‌شود. تیم اجرایی سه‌پنج از گروه اندکی افراد متخصص تشکیل شده که بیشتر به خاطر علاقه و وابستگی فردی به سه‌پنج کمک می‌کنند. عده زیادی از شاعران، نویسندگان، مترجمان و منتقدان برای نشر آثار و عقاید خود به سه‌پنج اعتماد کرده‌اند. هدف غائی تیم سه‌پنج این است که در خدمت شاعران، نویسندگان، مترجمان و منتقدان باشد. 
تاکنون مقایسه‌های زیادی در مورد سه‌پنج و جامعه‌ی ادبی و هنری شده است. ما درک می‌کنیم که این از مهربانی و محبت شما به سه‌پنج است که آن را به جامعه‌ی واقعی ادبی و هنری تشبیه می‌کنید. اما این قیاس غیرمنطقی، باعث بروز برخی سوتفاهم‌ها نیز می‌شود. شاعران، نویسندگان، مترجمان و منتقدان و همه همراهانی که در طول این سال‌ها در کنار نشریه سه‌پنج ماندند، گاهی از کمبودها رنجیدند، انتقاد کردند خشمگین شدند، ما را خشمگین کردند اما سرانجام دوستانه دست یکدیگر را فشردیم و هدف اصلی را پی گرفتیم.

تماس دائمی با شاعران، نویسندگان، مترجمان و منتقدان، خبررسانی و پاسخ به سوالات از اولویت‌های نشریه الکترونیکی سه‌پنج است. اخبار رسمی نشریه الکترونیکی سه‌پنج را کماکان می‌توانید از طریق توییتر و اینستاگرام سه‌پنج دنبال کنید.