یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مبدع نظریه انکار هولوکاست و همسر مهناز افشار بازیگر سینما بازداشت شد.

یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین و همسر مهناز افشار که طی سال گذشته به دلیل حواشی رسانه‌ای، در تدابیر شدید امنیتی با چند بادیگارد از خود محافظت می‌کرد و جلسات خود را در مکان‌های مخفی و دارای شیشه‌های ضد گلوله بر پا می‌نمود، به دلیل فساد مالی بازداشت شد.


یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مبدع نظریه انکار هولوکاست و همسر مهناز افشار بازیگر سینما بازداشت شد.
به گزارش «سحام»، یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین که طی سال گذشته به دلیل حواشی رسانه‌ای، در تدابیر شدید امنیتی با چند بادیگارد از خود محافظت می‌کرد و جلسات خود را در مکان‌های مخفی و دارای شیشه‌های ضد گلوله بر پا می‌نمود، به دلیل فساد مالی بازداشت شد.
جعفری دولت آبادی دادستان تهران از بازداشت «متهم شرکت رشد» وابسته به سازمان هلال احمر خبر داده و گفته که این پرونده با شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است.
وی گفته که بازپرس پرونده برای یاسین رامین قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی صادر کرده که به آن‌چه «عجز متهم از تودیع وثیقه» خوانده شده، به زندان معرفی گردیده است.
۱۶ مردادماه ۱۳۹۵ نیز منابع خبری از ممنوع الخروج شدن «آقازاده خاص» جمهوری اسلامی خبر داده بودند.
یاسین رامین «آقازاده خاص» محمدعلی رامین، به واسطه رابطه نزدیک خود و پدرش با یکی از مهره‌های اقتصادی جریان انحرافی و محمود احمدی‌نژاد، که مدتی بر مسند ریاست سازمان مرتبط با تامین داروی کشور (هلال احمر) نشسته بود و با استفاده از خلاءهای ناشی از کاغذ پاره خواندن تحریم‌ها- که باعث تحریم ورود و پخش داروهای حیاتی و خاص مردم بیمار و رنج‌دیده شده است – اقدام به دلالی دارو کرد و با توجه به احتیاج مبرم بیماران صعب‌العلاج، چند ده برابر قیمت واقعی هر دارو را از مردم نیازمند طلب کرد. این درحالی است که همان داروها با هزینه بیت‌المال(ارز مصوب دولتی) و با قیمت واقعی به دست این فرد می‌رسیده است.
براساس گزارشی که «سحام» برای نخستین بار در خردادماه سال گذشته منتشر کرد، برادر همسر محمدعلی رامین، رئیس «شرکت دارویی رشد» در آلمان بوده است. این شرکت متعلق به جمعیت هلال احمر ایران است و به وسیله ارتباطات خاص با «ابوالحسن فقیه» رئیس وقت جمعیت هلال احمر ایران، اقدام به واردات انبوه شیر خشک‌های فاسد کرد، از رهاورد این واردات انبوه و بدون ضابطه، چشم کودکان بی‌گناه مردم از مصرف این شیرخشک‌ها نابینا شد و «آقازاده خاص» فقط در یک قلم، به سود هنگفت ۵۰ -۶۰ میلیارد تومانی دست پیدا کرد.

پس از این گزارش و بازتاب گسترده آن بود که روند رسیدگی قضایی به این فساد کلان مالی در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی آغاز گردید.

سید امیر محسن ضیایی رئیس جمعیت هلال‌احمر در ۲۳ آذرماه ۱۳۹۴ گفته بود: ما ۲ میلیون یورو به شرکت رشد دادیم تا پول تجهیزات پزشکی را پرداخت کند اما با وجود این‌که تجهیزات خریداری شده به داخل کشور آمده اما پولی به فروشنده نرسیده است، در این زمان ما هنوز نمی‌توانیم بگوییم که از «یاسین رامین» طلبکار هستیم چرا که هنوز در دادگاه این موضوع را اثبات نکرده‌ایم و فعلاً عنوان اختلاف حساب به آن داده‌ایم.
ضیایی در مورد علت اختلاف هلال‌احمر با «یاسین رامین» گفت: در واقع جمعیت هلال احمر تعدادی تجهیزات پزشکی از یک شرکت خارجی به مبلغ ۲ میلیون یورو خریداری کرده بود که این مبلغ را به شرکت رشد داد تا به عنوان واسطه به شرکت فروشنده تحویل دهد اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد.
یکی از مسئولین ایرانی در کشور آلمان که سال‌ها در این کشور فعالیت دارد، خردادماه سال گذشته به خبرنگار «سحام» گفت: «محمدعلی رامین در سال‌های طولانی حضور خود در کشور آلمان با برخی از لابی‌های صهیونیستی این کشور ارتباط نزدیک داشته است. رامین در مدت حضور خود در آلمان، از عوامل اصلی اختلاف میان مسلمانان شیعه و سنی در کشور آلمان بوده است و چندین بار نیز توسط مراجع امنیتی احضار و بازداشت شده، اما با فشار محمود احمدی‌نژاد و تیم جریان انحرافی از زندان آزاد شده است. بر اساس اطلاع خبرنگار «سحام» محمدعلی رامین اکنون پرونده مفتوح جاسوسی در وزارت اطلاعات دارد که بنا به دلایلی ناشناخته رسیدگی قضایی به پرونده وی صورت نگرفته است.

محمدعلی رامین دبیرکل بنیاد جهانی هولوکاست در آبان‌ماه ۱۳۹۳ با انتقاد از رویکرد دولت یازدهم و محمدجواد ظریف در موضوع هولوکاست گفته بود: «این‌که یک دیپلمات با سابقه (ظریف) چه ضرورتی احساس کرد که قبل از شروع مذاکرات با آمریکا و ۱+۵ اول باید هولوکاست را تایید می‌کرد که تایید هولوکاست در حقیقت بیعت با رژیم اسرائیل است، در واقع برای بنده به عنوان یک فردی که روابط بین‌الملل را می‌شناسم و مسائل جاری در ارتباطات غرب و رژیم صهیونیستی را می‌دانم خیلی حیرت‌انگیز بود.»

محمدعلی رامین در محافل خصوصی بارها عنوان کرده بود: «هدف من از قبول مسئولیت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، فشار بر مطبوعات و رسانه‌ها برای استفاده از لغت «امام خامنه‌ای» در جراید بوده است و هر نشریه‌ای از این قانون نانوشته او تبعیت نمی‌کرد، با استناد به قانون مطبوعات، حکم «عدم التزام عملی به ولایت فقیه» اش صادر و آن نشریه به محاق توقیف و تعطیلی فرو می‌رفت.
دوران حضور محمدعلی رامین در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، بدترین دوره از نظر رواج بی‌قانونی، عزل و نصب‌های سلیقه‌ای، عدم اجرای مفاد صریح قانون و اجرای سلیقه‌ای قانون مطبوعات بوده است.

سه پنج در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید